top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraBasia Dyk

Jeśli nie chcesz wejść w konflikt z prawem, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Zaktualizowano: 1 paź 2021

Czy za każdym razem pytacie swoje dzieci o zgodę na „wrzucenie” jego zdjęcia na "fejsa", czy "insta", zanim to zrobicie? Czy Wasze pociechy w ogóle zdają sobie sprawę z faktu, że te słodkie minki, które robią dla mamusi na pamiątkę za chwilę oglądają jej znajomi? W końcu - czy zdajecie sobie sprawę, że Wasze dziecko może Wam wytoczyć proces o bezprawną publikację jego zdjęć w mediach społecznościowych??


Tak, to prawda. Oczywiście będą musieli poczekać do osiągnięcia magicznej 18-tki, ale takie procesy już się na świecie toczą. Dzieci, tak samo jak każdy dorosły mają prawo do ochrony własnego wizerunku. I tu nawet nie chodzi o ich widzimisię, nie-bo nie, czy inne podobne argumenty. Dziecko od narodzin staje się częścią społeczności. Dorastają, słodkie fałdki znikają, uroczy loczek na czubku głowy ginie wśród gęstwiny loków, brudną - o matko! Jeszcze tak niedawno! - od lodów buzię zakrywa gęsty zarost (no dobra, to trochę później), a nasze słodziaki przecinają pępowinę i idą w świat.….A tam nie ma przebacz.


Dzieci potrafią być okrutne i każdy z nas - tak, jestem pewna, że każdy - to wie. Okrutne, bo mówią co myślą. A w dobie internetu te piękne fałdki słodkiej pupci wystające radośnie ze spodenek wspinającego się na drabinkę Jasia/Stasia/Krzysia obiegną szkołę prędzej niż on zdąży się przedstawić i poznać z tej właściwej strony.Przerażające?


Dla wielu rodziców te słodkie niewinne pośladki mogą stać się prawdziwą traumą dziecka usiłującego odnaleźć się w otaczającym go świecie.

Sama jestem matką i sama ulegałam pokusie pokazania światu jaką jestem szczęściarą. I nie widzę nic złego w pokazaniu znajomym buzi mojego malucha dopóki jednak zdjęcie nie pokazuje sytuacji, której moje dziecko będzie się wstydzić za parę lat.Moje starsze dzieciaki mają teraz 10 i 12 lat. Nie ma możliwości, aby świat zobaczył ich twarz bez wcześniejszej akceptacji. Każdy sprzeciw traktuję poważnie i z szacunkiem, bo wiem, jak ważna jest dla nich opinia rówieśników.A na zdjęciach piękne Niepełnoletnie . Zdjęcia publikuję za zgodą samych modelek i ich rodziców.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page