top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraBasia Dyk

Selfie smartfonem z ręki - DIY, cz.1

Zaktualizowano: 20 maj 2022

Zdjęcia, które tu prezentuję zrobiłam telefonem. Z ręki. Są ciemne, ale taki klimat zaplanowałam na dzisiejsze #selfiezbasia


Sesję zaplanowałam wieczorem, przy biurku.


Wykorzystałam światło z lampki biurkowej, którą ustawiłam z mojej lewej strony i skierowałam nieco bardziej w stronę twarzy. Oświetliła tylko jej część. Ponieważ jest małym źródłem światła w stosunku do fotografowanego obiektu, cienie są dość ostre. W efekcie widać wyraźnie niedoskonałości skóry.Telefon uśrednia światło, które dociera przez obiektyw. Stara się pokazywać świat maksymalnie zbliżony do tego jak widzi ludzkie oko (no i trzeba przyznać, że niektóre telefony radzą sobie świetnie!)

Zatem jak uzyskać ciemny klimat jak na moich zdjęciach?Po pierwsze zadbajcie o bardzo kontrastową scenę (np. twarz oświetlona lampką w ciemnym pokoju, lub ostre światło słoneczne przedzierające się przez liście, czy inne elementy krajobrazu). Do tego prosty zabieg przyciemnienia ekranu w trakcie fotografowania - wystarczy przyłożyć palec do ekranu i przesunąć go w dół. Znacie to? Ściemniajcie tak długo, aż osiągniecie pożądany efekt.Wtedy dopiero naciskacie przycisk i uwieczniacie to, co zaplanowaliście wcześniej na ekranie swojego smartfona.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page