top of page

REGULAMIN

- czyli parę ważnych uwag, z którymi warto zapoznać się przed sesją

 

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 

Hej! Polecam zapoznać się z tym przydługawym tekstem, który jest przewodnikiem po współpracy ze mną przed, w trakcie i po sesji. Inaczej mówiąc - jest to regulamin wykonania usługi fotograficznej, który musiałam tu zawrzeć, żeby wszystko było jasne zanim do mnie zadzwonisz, bo zamówienie usługi i podpisanie umowy o wykonanie sesji jest równoznaczne z akceptacją określonych zasad.

 

CO OFERUJĘ?

 

W ramach współpracy ze mną otrzymujesz:

  • Moją wiedzę i doświadczenie. 

  • Indywidualne podejście do każdej sesji

  • Spotkanie w celu poznania się i omówienia potrzeb sesji (spotkanie face2face, bądź online)

  • Przygotowanie „moodboard” sesji w postaci tablicy w aplikacji Pinterest,

  • Profesjonalną sesję w atmosferze intymności, luzu, swobody, akceptacji, w rytmach przyjemnej muzyki,

  • Profesjonalny makijaż i fryzurę (na życzenie umawiam ze stylistką - płatne dodatkowo)

  • Profesjonalna obróbka zdjęć w programie graficznym; 

  • Pliki wysokiej rozdzielczości do druku w dużym formacie oraz pliki do wykorzystania w Internecie. 

  • Wysokiej jakości odbitki na papierze fotograficznym (na życzenie - dodatkowo płatne), w formacie 15x21 (w przypadku sesji indywidualnych, prywatnych, rodzinnych)

 

 

REZERWACJA TERMINU USŁUGI / WYNAGRODZENIE ZA SESJĘ / ZADATEK

 

Rezerwacja terminu jest możliwa tylko po wpłacie zadatku, 50% ceny sesji. Wpłaty zadatku możesz dokonać gotówką w czasie spotkania, bądź przelewem na numer konta wskazany w stopce niniejszego regulaminu. W tytule należy wpisać imię i nazwisko, datę sesji. Pozostałą kwotę wynagrodzenia za sesję trzeba wpłacić gotówką, lub przelewem w dniu sesji.

Jeśli nie wpłacisz zadatku w umówionym terminie, skontaktuj się ze mną najszybciej jak to możliwe. Rozumiem, że są sprawy ważne i ważniejsze, ale bez zadatku nie zarezerwuję studia. A jak nie zarezerwuję studia w określonym czasie, może się okazać, że nie będzie terminu i wszystko się przeciągnie. Jeśli zapomnisz też dać mi znać, pewnie będę zmuszona anulować rezerwację, a tego nie chcemy?? 

Po wpłacie zadatku zaczynam pracę z Tobą, dlatego jest on bezzwrotny. Istnieje możliwość przeniesienia zadatku na poczet sesji w innym dostępnym terminie bez podania przyczyny przy zachowaniu 4 dniowego okresu, przy czym możliwa jest tylko jednorazowa zmiana terminu na wspomnianych warunkach.

 

UMOWA

 

Spisuję ją zawsze, bo jej zadaniem jest zabezpieczenie interesów nie tylko moich, ale też Twoich. Nie lubię niedomówień, a pamięć bywa zawodna. Jeśli nawalę, chcę za to odpowiedzieć, ale też mieć pewność, że to ja nawaliłam. W umowie zawieram również klauzulę o wykorzystaniu zdjęć w moim portfolio. Możesz się oczywiście nie zgodzić - niemniej byłoby mi bardzo miło pochwalić się światu efektami własnej pracy. Wtedy dopiero inni będą mieli możliwość mnie poznać -  w końcu bez portfolio sama byś mnie przecież nie znalazła…?

 

REZYGNACJA Z USŁUGI I ZWROT ZADATKU

 

Masz całkowite prawo zrezygnować z sesji fotograficznej w każdej chwili. Zwrot zadatku możliwy jest jednak jedynie w przypadku, gdy dasz mi o tym znać mailem najpóźniej 4 dni przed planowanym terminem. Fotograf zobowiązuje się zwrócić wpłacony zadatek również w przypadku odwołania sesji ze swojej winy.

 

JAK W PRAKTYCE WYGLĄDA PRZEBIEG SESJI?

 

Spotykamy się w umówionym miejscu i czasie. Pamiętaj - jeśli się spóźnisz, może się okazać, że nie będzie możliwości nadrobienia tego czasu poprzez przedłużenie sesji. 

Rozmawiamy, ustawiam sprzęt, włączam muzykę, a Ty w tym czasie spokojnie przygotowujesz się do sesji sama, bądź przy pomocy stylistki. Dobieramy stylizację i rzucamy się na szerokie wody. To znaczy Ty stajesz przed obiektywem i zostawiasz resztę mnie. Sesję realizujemy zgodnie z ustaleniami ze spotkania i według określonego scenariusza, jeśli takowy powstanie. Zależy mi, aby osiągnąć wspólny cel, dlatego nie wyobrażam sobie, aby nie konsultować jej przebiegu na bieżąco. Ustawiam światło, robię test i pokazuję Ci jak wygląda efekt i czy chcemy w to wejść. Często oddaję się chwili, ponosi mnie wyobraźnia, ale nigdy w to nie brnę bez konsultacji z Tobą. 

Sesja kończy się wraz z ostatnim kadrem :) Kiedy to następuje? Gdy wyczerpiemy temat, uznamy, że mamy świetny materiał, bądź na Twoje życzenie. Jedno jest pewne - nie może trwać dłużej niż 3h. Jeśli pracujemy w studio - raczej nie ma możliwości przedłużenia czasu jej trwania. Jeśli gdzieś w plenerze - możemy się dogadać, o ile mój terminarz nam na to pozwoli.

 

Jeśli masz pytania - spisuj je na bieżąco, a potem zadzwoń - opowiem wszystko na spokojnie.

 

I CO DALEJ?

 

Zawsze powtarzam, że moja praca zaczyna się przed sesją, a kończy długo po jej zakończeniu. W czasie sesji zbieram materiał do zdjęć, które omówiłyśmy na spotkaniu. Zebrany materiał zabieram ze sobą celem postprodukcji, według ustalonych potrzeb. W ciągu max 1 tygodnia otrzymujesz ode mnie pakiet wyselekcjonowanych zdjęć. Ich ilość zależy od sesji, waha się w przedziale 30-60 ujęć. Są wstępnie obrobione, abyś miała możliwość zapoznać się z finalnym stylem/klimatem zdjęć. Daję Ci max 1 tydzień na przejrzenie zdjęć i wybór preferowanych ujęć. Spokojnie - jeśli nie uda Ci się nic wybrać w tym terminie, zrobię to za Ciebie! Wybiorę 5 najpiękniejszych w mojej ocenie ujęć i zajmę się ich obróbką. Oczywiście dam Ci o tym znać.

Jeśli liczba wybranych przez Ciebie zdjęć przekracza liczbę ujęć przewidzianą w pakiecie, poproszę Cię o uiszczenie opłaty za dodatkowe ujęcia, zgodnie z cennikiem. Wpłaty można dokonać gotówką, lub przelewem na konto wskazane w niniejszym regulaminie, w dniu zamówienia dodatkowych ujęć. Do tego czasu zajmę się liczbą zdjęć z pakietu. 

Gotowe zdjęcia w formacie jpg i rozdzielczości 300dpi prześlę Ci w ciągu max 4 tygodni (wszystko zależy od liczby sesji, które mam do oddania; obrabiam je zgodnie z kolejnością, w jakiej się odbyły) w formie cyfrowej za pośrednictwem platformy WeTransfer. Nie ma możliwości otrzymania surowych plików w formacie RAW. 

Pamiętaj proszę, że czas na oddanie zdjęć naturalnie liczy się od momentu potwierdzenia przez Ciebie wybranych kadrów i wpłaty całkowitej kwoty za zamówione ujęcia.

 

POSTPRODUKCJA

 

Pracując nad zebranym w czasie sesji materiałem polegam na własnym zmyśle estetyki bazując na ogólnych wytycznych ustalonych przed sesją i korygowanych w czasie trwania sesji. Retusz zdjęć obejmuje zmianę takich parametrów jak ekspozycja, kontrast, balans bieli, czasem nasycenie. Retuszuję niechciany zmiany na skórze. 

 

Do każdego ujęcia podchodzę indywidualnie starając się utrzymać zbieżny klimat. Nie traktuję zdjęć taśmowo przepuszczając ich przez te same presety. Jeśli planujesz powiesić parę zdjęć obok siebie, ważne jest abyś dała mi znać o tym zaraz po wyborze ujęć - dopilnuję, aby były maksymalnie spójne.

 

Jeśli zdecydujesz się na sesję ze mną, poświadczasz jednocześnie, że jesteś świadoma mojego stylu i zapoznałaś się z moim portfolio, a także postanowieniami tego regulaminu. Ewentualne uwagi do obróbki z chęcią wysłucham i odniosę się do nich w miarę możliwości (spójności z moim poczuciem estetyki) w czasie do 3 dni od oddania finalnej wersji zdjęcia. Jeśli życzysz sobie wersji czarno-białej zdjęć kolorowych wykonanych w czasie wspólnej sesji, lub innych drobnych poprawek, zgłoś się do mnie. Nie wyrażam zgody na samodzielną ingerencję w treść i strukturę zdjęć, samodzielne nakładanie filtrów, zmianę kolorystyki, kontrastu i inne zmiany wpływające na wygląd i charakter zdjęcia. Proszę, zadbaj o stylizację przed sesją. Nie jestem w stanie wygładzić wygniecionych ubrań, nie będę też malować Ci paznokci, czy usuwać zbędnego owłosienia;)

CZAS PRACY, czyli KIEDY SIĘ UMAWIAĆ?

 

Idealnie na rano! Wtedy jesteś wypoczęta, świeża i jeszcze nic nie zdążyło Cię zezłościć :))) Chyba że brak mleka do kawy rano. W zależności od tygodnia jest różnie. Zdaję sobie sprawę, że z pracy ciężko się zwolnić, więc staram się być elastyczna i mogę spotkać się również wieczorem.

 

BONUS - Video Slideshow z dodatkowymi zdjęciami z sesji

Pokaz slajdów to galeria zdjęć z tej samej sesji będąca uzupełnieniem galerii z pakietu zdjęć. Pokaz slajdów zawiera ujęcia wybrane przeze mnie. Na zdjęciach widoczne jest moje logo/adres strony www.basiadyk.pl. UWAGA! Zdjęcia są poddawane obróbce ogólnej, aby stylistycznie odpowiadały zdjęciom z sesji. W przypadku zdjęć w galerii bonusowej nie wykonuję retuszu skóry. W przypadku zamówienia zdjęcia z galerii bonusowej z retuszem (lub bez), zdjęcie takie stanowi osobny produkt i usługa jest wyceniana zgodnie z cennikiem w wybranym pakiecie. 

Oferta nie dotyczy sesji zakupionych w cenie promocyjnej.

KARTA PODARUNKOWA

 

O tak! Jeśli tylko masz kogo obdarować, przyjaciółka rozstała się z facetem, schudła, zmieniła fryzurę, skończyła okrągłą liczbę lat, chce podreperować swój związek, czy wydarzy się inny z tysięcy powodów… ZAPRASZAM! Przygotuję Voucher, który podpiszesz sama, bo będzie od Ciebie! A pamiątka na całe życie…

 

PROMOCJE CENOWE

Wszelkie oferowane upusty cenowe dotyczą tylko i wyłącznie usługi podstawowej. Rabatom nie podlega koszt studia, ani makijaż, bo są to usługi zewnętrzne.

KONTAKT

 

Zawsze i wszędzie mam ze sobą telefon. Jest dla mnie głównym medium kontaktu z ludźmi, zegarkiem, budzikiem, kalendarzem, latarką, gazetą codzienną, szkolnym dziennikiem, notesem spraw ważnych, pocztą i spełnia wiele innych funkcji. Ubolewam jedynie, że nie zawsze mam zasięg GSM. Zwłaszcza jak mieszkam w naszym lesie. Pisz śmiało via e-mail, Messenger, znajdziesz mnie też na What’s upie.

 

DANE OSOBOWE

 

1. Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem maila studio@leilove.pl jestem ja, Barbara Dyk. 

2. Dane osobowe (imię, nazwisko, adres e-mail) zbierane są w celu realizacji sesji, a jeżeli wyrazisz na to zgodę – także w celu marketingowym.

3. Odbiorcami danych osobowych jestem ja, Barbara Dyk, administrator strony www.basiadyk.pl

4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych danych osobowych niezbędnych do rezerwacji sesji uniemożliwia zawarcie umowy sprzedaży sesji.

 

Barbara Dyk

NIP: 779 221 67 64 | REGON: 38096342

tel: 669-859-148 | e-mail: Basia.dyk@gmail.com

Nr konta (mBank): 87 1140 2004 0000 3602 8046 6340

bottom of page